Czym jest preparat Mensil?

Mensil są to tabletki na potencję dedykowane mężczyznom, którzy nie są w stanie uzyskać, bądź utrzymać erekcji na czas wystarczający, do odbycia stosunku płciowego. Środek zakupić można bez recepty, w aptekach, drogeriach, jak i przez Internet. Co ważne, nie podlega on refundacji. Jest on dostępny w postaci tabletek do rozgryzania i żucia w trzech opakowaniach po 2 sztuki, 4 sztuki i 8 sztuk. Preparat ten działa obwodowo, doprowadzając do erekcji u mężczyzny. Według producenta, do prawidłowego działania tego środka niezbędna jest stymulacja seksualna. Bez niej Mensil nie będzie skuteczny. Tabletki na potencję są szybko wchłaniane przez organizm po ich zażyciu, z tego względu szybko można uzyskać maksymalne stężenie leku we krwi. Produkt warto przyjąć na czczo, wówczas nic nie zaburzy i nie spowolni jego wchłaniania.

Co znajduje się w składzie preparatu Mensil?

1 tabletka tego środka zawiera w sobie 25 silnedafilu w postaci cytrynianu. Ponadto ma w składzie takie składniki jak: krzemionka koloidalna bezwodna, aspartam, potasu wodorotlenek, kwas solny, aromat miętowy, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, powidon K-30, laktoza jednowodna oraz olakrylina potasowa.

Kto może sięgnąć po Mensil?

Produkt ten został opracowany dla dorosłych mężczyzn, którzy zmagają się z zaburzeniami erekcji. Preparat ten jest więc polecany w przypadku osób, które nie są w stanie uzyskać wzwódu albo utrzymać go, czy też jego jakość nie jest wystarczająca, do odbycia satysfakcjonującego kontaktu z partnerką.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania środka Mensil?

Lek ten jest dostępny bez recepty, aczkolwiek nie oznacza to tego, że może być on przyjmowany przez wszystkie osoby. Istnieją pewne przeciwwskazania, a producent wymienia między innymi:

  • przyjmowanie innych inhibitorów PDE5
  • przyjmowanie leków doprowadzających do uwalniania tlenku azotu, czy środków zawierających azotany
  • degeneracyjne zmiany siatkówki
  • utratę wzroku w jednym oku do którego doszło przez przednią niedokrwienną neuropatię nerwu wzrokowego
  • hipotonia
  • niedawno przebyty udar albo zawał mięśnia sercowego
  • choroby dotykające układu sercowo- naczyniowego, które uniemożliwiają podejmowanie aktywności seksualnej ( zawał mięśnia sercowego, dławica piersiowa)
  • alergię albo nadwrażliwość na jakiś składnik środka Mensil

Jak dawkować Mensil?

Środek Mensil przeznaczony jest do przyjmowania doustnego przez panów wieku powyżej 18 lat. Producent zaleca, aby przyjmować ten lek w dawce 1 tabletki, czyli 25 mg na ok. 1 h przed planowanym kontaktem seksualnym. Należy również pamiętać, iż przyjęcie tabletki w trakcie posiłku doprowadzi do wydłużenia czasu, po jakim pojawią się efekty działania leku. Dobrze jest więc stosować preparat na czczo. Nie powinno się zażywać lek częściej aniżeli raz na dobę.

Chyba że lekarz zadecyduje o konieczności zwiększenia dawki czy ustali inny sposób dawkowania. Niekiedy specjalista może zalecić pacjentowi zwiększenie dawki do 50 mg, jeśli mniejsza dawka środka okazała się nieskuteczna, a mężczyzna wykazuje dobrą tolerancję leku i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. W przypadku pewnych grup osób, przed sięgnięciem po Mensil należy najpierw skonsultować jego przyjmowanie z lekarzem. Osoby chorujące na zaburzenia czynności nerek albo wątroby nie powinny przekraczać przyjmowania 1 tabletki dziennie.

Co w przypadku kiedy przyjmie się większą dawkę niż ta zalecana?

Środek Mensil powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami producenta albo lekarza. Nie należy samodzielnie decydować się na zwiększenie jego dawki, gdyż nie wpłynie to pozytywnie na erekcję i zdrowie mężczyzny. Ponadto przedawkowanie tego produktu, prowadzi do pojawienia się pewnych działań niepożądanych opisanych w ulotce leku. Wśród nich można wymienić: uczucie zatkanego nosa, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, zawroty głowy czy bóle głowy. Co ważne, wszystkie te efekty uboczne wynikające z przyjmowanie większych dawek leku, mogą mieć różne nasilenie i częstotliwość pojawiania się. Zazwyczaj przedawkowanie nie wymaga interwencji medycznej, warto skupić się na leczeniu objawowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *