Jak zadbać o zdrowie seksualne mężczyzn?

Naukowcy udowodnili, że potencjał seksualny mężczyzny jest wystarczający dla piętnastu kobiet. Jeśli trudno jest poradzić sobie z jedną kobietą lub są inne problemy, czas pomyśleć. Kiedy słyszymy wyrażenie zdrowie mężczyzn, nie od razu przychodzi nam na myśl ogólny stan organizmu, ale stan jego zdrowia seksualnego, czyli potencji. Zdrowie mężczyzny, w szczególności seksualne, jest dla niego niezwykle ważne, ponieważ sprawność seksualna czyni mężczyznę mężczyzną.

Zdrowie seksualne mężczyzn – na co zwrócić uwagę?

Niestety, współczesna praktyka medyczna udowadnia, że prawie wszyscy mężczyźni mają tendencję do ignorowania przejawów chorób. Zwykle można to wytłumaczyć faktem, że mężczyźni wstydzą się przyznać, że w ich życiu seksualnym są pewne problemy ze stanem genitaliów. Dlatego odkładają wizytę u lekarza na później i wmawiają sobie, że jest to tymczasowe i jakoś minie samo. Ale kiedy problemy zdrowotne mężczyzn zaczynają się pogarszać i nie można ich zignorować, mężczyzna traci zaufanie do siebie i swojej zdolności seksualnej. W przeważającej części problemy w życiu seksualnym mężczyzn nie pojawiają się same, dlatego w prawie wszystkich przypadkach sam mężczyzna jest winowajcą swoich dysfunkcji seksualnych. Aby uniknąć problemów zdrowotnych, musi przede wszystkim wiedzieć i rozumieć, co dokładnie mu szkodzi.

Przyczyny, które negatywnie wpływają na zdrowie mężczyzn:

  • Złe nawyki, w tym palenie, nadużywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków
  • Siedzący tryb życia, a także siedzący tryb pracy, który prowadzi do zastoju krwi i atrofii niektórych mięśni
  • Brak zajęć sportowych
  • Niewłaściwa dieta – spożywanie zbyt dużej ilości tłustych, słodkich lub słonych potraw, a także nadużywanie przypraw i napojów gazowanych
  • Zbyt aktywne życie seksualne, co oznacza częste zmiany partnerek seksualnych
  • Brak współżycia płciowego
  • Nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej.

Jak wiadomo, najlepszą obroną jest atak, a najlepszym sposobem leczenia jest zapobieganie. Dlatego mężczyzna, który obserwuje i martwi się o stan swojego zdrowia seksualnego, musi przestrzegać kilku zasad:

  • Po pierwsze dobrze się odżywiać: jeść wyłącznie zdrową żywność, nie zapominać o warzywach, owocach, mięsie i mleku. Ponadto wskazane jest wykluczenie z diety potraw smażonych i tłustych, a także zmniejszenie ilości słodkich potraw.
  • Po drugie, trzeba przemyśleć swoje uzależnienie od złych nawyków. Alkohol i nikotyna to czynniki, które w dużym stopniu wpływają na zdrowie seksualne mężczyzny, a jeśli ich używanie jest zbyt częste, można zapomnieć o całkowicie normalnym funkcjonowaniu męskiego układu płciowego.

Uzależnienia negatywnie wpływają na męską sprawność seksualną

Alkohol obniża jakość i aktywność plemników, a piwo wyzwala produkcję żeńskiego hormonu estrogenu. Ze względu na dużą ilość tego hormonu w organizmie głos mężczyzny obniża się, zaczyna się łysienie, a powiększa się klatka piersiowa i brzuch. Dlatego jeśli mężczyzna chce jak najdłużej odczuwać siłę swojej męskości, powinien przestań pić nadmierne ilości trunków.

Niezależnie od tego, jak odległe może się to wydawać od życia intymnego mężczyzny, uzależnienie od gier komputerowych również nie do końca pozytywnie wpływa na nią. Faktem jest, że długi pobyt w jednej pozycji siedzącej sprzyja stagnacji krwi, a w konsekwencji osłabieniu potencji. Ponadto mężczyzna, który jest zbyt uzależniony od gier komputerowych, może po prostu nie odczuwać podniecenia seksualnego podczas przebywania ze swoją partnerką, ponieważ całe jego podniecenie emocjonalne jest poświęcone komputerowi. Dlatego trzeba starać się ograniczać czas przed komputerem, zamiast tego uprawiać jakiś sport, to nie tylko wzmocni męskie zdrowie, ale także wpłynie pozytywnie na stan całego organizmu.

Jeżeli pojawią się problemy takie jak zaburzenie erekcji czy przedwczesny wytrysk można wspomagać się dostępnymi lekami. Mensil produkowany jest na znanej substancji – sildenafil, czyli PDE-5. Lek powoduje zintensyfikowanie rozkurczu naczyń krwionośnych penisa, co wpływa na lepszy przepływ krwi w czasie pożądania. Sildenafil pomaga osiągnąć erekcję tylko pod warunkiem wcześniejszego podniecenia seksualnego. Tabletki Mensil mogą być stosowane w przypadku wystąpienia zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, aby odbyć stosunek seksualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *