Obniżenie poziomu testosteronu – główny winowajca zaburzeń erekcji

Niski wzwód to zaburzenie, które może dotknąć mężczyznę w każdym wieku. Przyczyny występowania takich dysfunkcji seksualnych są mocno zróżnicowane. Zdarza się, że niska potencja jest wywołana przez czynniki psychogenne, ale może również być wywołana groźnymi schorzeniami fizycznymi lub nieprawidłowym funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej. Jak poradzić sobie z sytuacją, gdy zaburzenia wzwodu są wywołane przez zbyt niski poziom testosteronu? Na to pytanie udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

 

Zaburzenia erekcji – wstydliwy problem milionów mężczyzn

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyczy milionów mężczyzn na całym świecie. Według niektórych statystyk schorzenie to dotyczy nawet 150 milionów mężczyzn. Jednocześnie tendencja jest wzrostowa. Z roku na rok niski wzwód dotyka coraz większą liczbę panów – zarówno w starszym wieku jak i tych młodszych. W tej chwili nawet bardzo młodzi mężczyźni borykają się z zaburzeniami wzwodu bądź nawet całkowitym jego brakiem.

W większości przypadków u młodych mężczyzn niska erekcja jest spowodowana przez czynniki psychogenne. Młodzi ludzie, którzy nie posiadają doświadczenia w sferze seksualnej, obawiają się, że nie uda im się zaspokoić seksualnie swoich partnerek. Jednocześnie bardzo wielu młodych panów popada w kompleks małego członka – zwłaszcza, gdy dość często mają oni kontakt z treściami o charakterze pornograficznym. U mężczyzn w starszym wieku ma miejsce postępujący spadek produkcji testosteronu przez organizm. To w konsekwencji prowadzi w naturalny sposób do obniżenia sprawności seksualnej. Są jednak skuteczne sposoby, dzięki którym łatwo można temu zaradzić.

 

Jak niski poziom testosteronu wpływa na sprawność seksualną?

U panów po 40-tce zachodzi wiele zmian w organizmie, co ma ogromny wpływ na wystąpienie zaburzeń erekcji. Jednocześnie wielu panów w starszym wieku boryka się z chorobami współistniejącymi, takimi jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. Wszystkie te elementy powodują, że ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu jest znacznie zwiększone.

Dodatkowo, po przekroczeniu 40-tego roku życia organizm w sposób naturalny produkować zdecydowanie mniej testosteronu, co jest nieodłącznym elementem procesu starzenia się. Niski poziom testosteronu ma ogromny wpływ na wystąpienie ewentualnych problemów ze wzwodem. Proces, w którym dochodzi do spadku poziomu testosteronu oraz ogólnego pogorszenia sprawności seksualnej wśród mężczyzn po przekroczeniu 40-tego roku życia, przez specjalistów fachowo jest określany jako andropauza. Jest to odpowiednik kobiecej menopauzy. Andropauza powinna być zwalczana pod okiem lekarza specjalisty, czyli androloga. 

Objawy andropauzy, które koniecznie należy umieć rozpoznawać to, znacznie zmniejszone libido, gorsze samopoczucie, zmęczenie, słabe oraz rzadki erekcje, spadek masy mięśniowej oraz jednoczesny wzrost ilości tkanki tłuszczowej, trudności z zasypianiem, większa suchość skóry oraz nadmierna potliwość. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, andropauza powinna być diagnozowana oraz leczona przez androloga. Specjalista w trakcie wizyty na początku przeprowadza bardzo dokładny wywiad z pacjentem, w którym pyta go o wszystkie istotne kwestie związane z jego pożyciem seksualnym. Po uzyskaniu najważniejszych informacji specjalista podejmuje o przeprowadzeniu odpowiednich badań prącia, jąder a także badań krwi, poziomu testosteronu oraz prolaktyny. W wielu przypadkach konieczne jest także przeprowadzenie wszechstronnego badania neurologicznego. Jest to spowodowane tym, iż andropauza może dość mocno oddziaływać na pogorszenie funkcji poznawczych w organizmie.

Gdy zostanie postawiona diagnoza i okaże się np., że przyczyną zaburzeń erekcji jest znacznie obniżony poziom testosteronu, specjalista podejmuje decyzję o przepisaniu pacjentowi specjalnych leków zawierających dawki tego męskiego hormonu. Taki rodzaj terapii sprawia, że mężczyzna dotknięty zaburzeniami erekcji szybko oraz całkowicie bezboleśnie może odzyskać dawną sprawność seksualną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *